seneste nyt

Fysisk træner: Thomas Padkær om opstarten…

Opstarten frem mod forårssæsonen er i fuld gang. Det har været en anderledes opstart, hvor Corona har ændret lidt på tingenes tilstand. Det har givet Fysisk Træner i Fredericia Håndboldklub Thomas Padkær et par udfordringer, i forhold til planlægningen af opstarten…

Læs mere

Thorsten Fries skifter til FHK…

Fredericia Håndboldklub har sikret sig endnu en tilgang. Det drejer sig om den 28-årige keeper, Thorsten Fries, der skifter til klubben fra den norske mesterklub, Elverum.

Læs mere

Fløjkollegaer forlænger med FHK…

De to fløjkollegaer Martin Bisgaard og Jakob Frederiksen har begge forlænget deres kontrakter med Fredericia Håndboldklub frem til 2024.Læs mere

Hotel Kryb i Ly Kro og Hotel Postgården er nye Guldpartnere i FHK

Hotel Kryb I Ly Kro og Hotel Postgården har skrevet under på en 2-årig aftale som Guldpartnere i FHK. De lokale hoteller har for øje at forankre sig yderligere i lokalsamfundet gennem sponsoratet i klubben. Aftalen indebærer blandt andet et indløbssponsorat, hvor der vil være massiv eksponering i forbindelse med indløb til hjemmekampene.

 

¨Vi glæder os helt vildt meget til det her samarbejde. Aftalen er ikke kun med henblik på business og netværk, men også med henblik på, at støtte op om lokalsamfundet. Sport og kultur har altid været vigtigt for os, så qua vi gerne vil være mere aktive i lokalmiljøet, tror vi på at sådan et partnerskab, kan være med til at indfri netop dette.¨  fortæller Hotelchef Anders Løkkegaard Madsen fra Hotel Kryb I Ly Kro

 

Både Hotel Kryb I Ly Kro og Hotel Postgården er en del af Danske Hoteller, som består af 24 hoteller fordelt rundt i hele Danmark, hvor disse to er placeret i henholdsvis Taulov og Fredericia. Begejstringen over det nye partnerskab er gensidigt fra klubbens side.

 

¨Vi er rigtig glade for at vi har fået Hotel Kryb I Ly Kro og Hotel Postgården med ombord i de næste par sæsoner. Det vidner om at de støtter op omkring håndbolden i Fredericia. Vi er også meget glade for, at vi kan sige til vores partnere i fremtiden, at vi skal ud og besøge Hotel kryb I Ly Kro og Hotel Postgården til arrangementer.¨  siger Direktør for Fredericia Håndboldklub, Thomas Larsen.

 

//FHK

Hotel Kryb i Ly Kro og Hotel Postgården er nye Guldpartnere i FHK

Hotel Kryb I Ly Kro og Hotel Postgården har skrevet under på en 2-årig aftale som Guldpartnere i FHK. De lokale hoteller har for øje at forankre sig yderligere i lokalsamfundet gennem sponsoratet i klubben. Aftalen indebærer blandt andet et indløbssponsorat, hvor der vil være massiv eksponering i forbindelse med indløb til hjemmekampene.

 

¨Vi glæder os helt vildt meget til det her samarbejde. Aftalen er ikke kun med henblik på business og netværk, men også med henblik på, at støtte op om lokalsamfundet. Sport og kultur har altid været vigtigt for os, så qua vi gerne vil være mere aktive i lokalmiljøet, tror vi på at sådan et partnerskab, kan være med til at indfri netop dette.¨  fortæller Hotelchef Anders Løkkegaard Madsen fra Hotel Kryb I Ly Kro

 

Både Hotel Kryb I Ly Kro og Hotel Postgården er en del af Danske Hoteller, som består af 24 hoteller fordelt rundt i hele Danmark, hvor disse to er placeret i henholdsvis Taulov og Fredericia. Begejstringen over det nye partnerskab er gensidigt fra klubbens side.

 

¨Vi er rigtig glade for at vi har fået Hotel Kryb I Ly Kro og Hotel Postgården med ombord i de næste par sæsoner. Det vidner om at de støtter op omkring håndbolden i Fredericia. Vi er også meget glade for, at vi kan sige til vores partnere i fremtiden, at vi skal ud og besøge Hotel kryb I Ly Kro og Hotel Postgården til arrangementer.¨  siger Direktør for Fredericia Håndboldklub, Thomas Larsen.

 

//FHK

seneste nyt

Fysisk træner: Thomas Padkær om opstarten…

Opstarten frem mod forårssæsonen er i fuld gang. Det har været en anderledes opstart, hvor Corona har ændret lidt på tingenes tilstand. Det har givet Fysisk Træner i Fredericia Håndboldklub Thomas Padkær et par udfordringer, i forhold til planlægningen af opstarten…

Læs mere

Thorsten Fries skifter til FHK…

Fredericia Håndboldklub har sikret sig endnu en tilgang. Det drejer sig om den 28-årige keeper, Thorsten Fries, der skifter til klubben fra den norske mesterklub, Elverum.

Læs mere

Fløjkollegaer forlænger med FHK…

De to fløjkollegaer Martin Bisgaard og Jakob Frederiksen har begge forlænget deres kontrakter med Fredericia Håndboldklub frem til 2024.Læs mere

FHK tager afsked med fire…

Til sommer stopper Mishels Liaba, Rasmus Boysen, Cornelius Kragh og Rasmus Thiemer-Jensen i Fredericia HåndboldklubLæs mere