seneste nyt

Fredericia Håndboldklub ansætter kommerciel direktør

Fredericia Håndboldklub ansætter kommerciel direktør

 

Den 15. august 2022 tiltræder Lars Peter Hermansen som kommerciel direktør i Fredericia Håndboldklub. Han kommer med flere års erfaring indenfor forretningsudvikling og salg.

Læs mere

Træningskamp: FHK-SønderjyskE

Så skal vi til det igen. Sæsonens fjerde træningskamp løber af stablen, og denne gang danner thansen ARENA ramme om vores opgør mod SønderjyskE kl. 13:00.

Læs mere

Fotodag hos ADP…

Billeder kan tages på mange leder og kanter. Det traditionelle foregår i den arena man spiller i, så alt er som det plejer. Men ikke i Fredericia Håndboldklub.

Læs mere

Hotel Kryb i Ly Kro og Hotel Postgården er nye Guldpartnere i FHK

Hotel Kryb I Ly Kro og Hotel Postgården har skrevet under på en 2-årig aftale som Guldpartnere i FHK. De lokale hoteller har for øje at forankre sig yderligere i lokalsamfundet gennem sponsoratet i klubben. Aftalen indebærer blandt andet et indløbssponsorat, hvor der vil være massiv eksponering i forbindelse med indløb til hjemmekampene.

 

¨Vi glæder os helt vildt meget til det her samarbejde. Aftalen er ikke kun med henblik på business og netværk, men også med henblik på, at støtte op om lokalsamfundet. Sport og kultur har altid været vigtigt for os, så qua vi gerne vil være mere aktive i lokalmiljøet, tror vi på at sådan et partnerskab, kan være med til at indfri netop dette.¨  fortæller Hotelchef Anders Løkkegaard Madsen fra Hotel Kryb I Ly Kro

 

Både Hotel Kryb I Ly Kro og Hotel Postgården er en del af Danske Hoteller, som består af 24 hoteller fordelt rundt i hele Danmark, hvor disse to er placeret i henholdsvis Taulov og Fredericia. Begejstringen over det nye partnerskab er gensidigt fra klubbens side.

 

¨Vi er rigtig glade for at vi har fået Hotel Kryb I Ly Kro og Hotel Postgården med ombord i de næste par sæsoner. Det vidner om at de støtter op omkring håndbolden i Fredericia. Vi er også meget glade for, at vi kan sige til vores partnere i fremtiden, at vi skal ud og besøge Hotel kryb I Ly Kro og Hotel Postgården til arrangementer.¨  siger Direktør for Fredericia Håndboldklub, Thomas Larsen.

 

//FHK

Hotel Kryb i Ly Kro og Hotel Postgården er nye Guldpartnere i FHK

Hotel Kryb I Ly Kro og Hotel Postgården har skrevet under på en 2-årig aftale som Guldpartnere i FHK. De lokale hoteller har for øje at forankre sig yderligere i lokalsamfundet gennem sponsoratet i klubben. Aftalen indebærer blandt andet et indløbssponsorat, hvor der vil være massiv eksponering i forbindelse med indløb til hjemmekampene.

 

¨Vi glæder os helt vildt meget til det her samarbejde. Aftalen er ikke kun med henblik på business og netværk, men også med henblik på, at støtte op om lokalsamfundet. Sport og kultur har altid været vigtigt for os, så qua vi gerne vil være mere aktive i lokalmiljøet, tror vi på at sådan et partnerskab, kan være med til at indfri netop dette.¨  fortæller Hotelchef Anders Løkkegaard Madsen fra Hotel Kryb I Ly Kro

 

Både Hotel Kryb I Ly Kro og Hotel Postgården er en del af Danske Hoteller, som består af 24 hoteller fordelt rundt i hele Danmark, hvor disse to er placeret i henholdsvis Taulov og Fredericia. Begejstringen over det nye partnerskab er gensidigt fra klubbens side.

 

¨Vi er rigtig glade for at vi har fået Hotel Kryb I Ly Kro og Hotel Postgården med ombord i de næste par sæsoner. Det vidner om at de støtter op omkring håndbolden i Fredericia. Vi er også meget glade for, at vi kan sige til vores partnere i fremtiden, at vi skal ud og besøge Hotel kryb I Ly Kro og Hotel Postgården til arrangementer.¨  siger Direktør for Fredericia Håndboldklub, Thomas Larsen.

 

//FHK

seneste nyt

Fredericia Håndboldklub ansætter kommerciel direktør

Fredericia Håndboldklub ansætter kommerciel direktør

 

Den 15. august 2022 tiltræder Lars Peter Hermansen som kommerciel direktør i Fredericia Håndboldklub. Han kommer med flere års erfaring indenfor forretningsudvikling og salg.

Læs mere

Træningskamp: FHK-SønderjyskE

Så skal vi til det igen. Sæsonens fjerde træningskamp løber af stablen, og denne gang danner thansen ARENA ramme om vores opgør mod SønderjyskE kl. 13:00.

Læs mere

Fotodag hos ADP…

Billeder kan tages på mange leder og kanter. Det traditionelle foregår i den arena man spiller i, så alt er som det plejer. Men ikke i Fredericia Håndboldklub.

Læs mere

Træningskamp: FHK- IFK Kristianstad

Første træningskamp venter lige rundt om hjørnet, nærmere bestemt i morgen. Alt du skal gøre er at møde op. For der er gratis entre, når vi tager imod de tidligere svenske mestre fra Kristianstad.

Læs mere